Hybrydy - nakładanie i zdejmowanie w zwięzłych krokach



Zaczynając swoja przygodę z hybrydami zauważyłam, ze większość z poradników jak je robić jest bardzo szeroko opisana. Jeszcze przed zakupem zestawu oczekiwałam właśnie takich informacji, ale podczas malowania paznokci potrzebowałam szybko upewnić się czy o niczym nie zapomniałam i czy nie pomyliłam nazwy, produktu do kolejnego kroku. Dlatego postanowiłam podzielić się z wami krótkim i wypunktowanym opisem kolejnych kroków przy robieniu manicure hybrydowego. Mam nadzieje, ze pomoże wszystkim, którzy dopiero zaczynają swoja zabawę, oraz tym z was, które zrobily sobie dłuższa przerwę.


Kroki wykonywania hybrydy:



1. Spiłować paznokcie do pożądanego kształtu.

2. Zmatowić płytkę paznokcia.

3. Dokładnie oczyścić płytkę paznokcia za pomocą płynu "cleaner".

4. Odczekać kilka sekund żeby odparował. Jeśli zbyt szybko wykona się kolejny krok i włoży palce do lampy, cleaner będzie parował wytwarzając ciepło.

5. Nałożyć bazę na paznokieć i jego wolny brzeg uważając żeby nie zalać skórek.

6. Wysuszyć bazę w lampie (będzie się lepić, to warstwa dyspersyjna, która pomaga kolejnym warstwom się łączyć).

7. Nałożyć kolorowy lakier hybrydowy na paznokieć i wolny brzeg, można też delikatnie przejechać pędzelkiem od spodu paznokcia, żeby zrobić tzw. kapturek, który zabezpiecza hybrydę przed odpadaniem. Warstwa lakieru powinna być jak najcieńsza.

8. Wysuszyć w lampie.

9. Nałożyć koleją warstwę lakieru i wysuszyć w lampie. Zależnie od krycia wybrany kolor może wymagać 2 lub 3 warstw.

10. Nałożyć top coat (specjalny przeźroczysty lakier) na płytkę i kraj, uważając na skórki.

11. Wysuszyć w lampie.

12. Przemyć dokładnie cleanerem (najwyżej, że mamy specjalny top coat no wipe, on po wyjęciu z lampy nie będzie się kleił).

13. Natrzeć skórki oliwką.



Jak zdjąć hybrydy:

1. Należy uszkodzić top coat. Najlepiej go zetrzeć pilnikiem w podobny sposób jak matowimy paznokieć tylko ostrzejszym pilnikiem.

2. Nałożyć na paznokcie zwilżone acetonem waciki i zawinąć opuszki w sreberko. To przyśpiesza działanie acetonu i ogranicza jego parowanie, dzięki czemu też mniej go wdychamy. Można użyć specjalne klipsy.

3. Trzymać, aż lakier zacznie odchodzić. Podważamy go delikatnie striperem (trójkącik z zestawu), drewnianym patyczkiem czy czym nam wygodnie byle ostre nie było. Nie dociskami i nie drapiemy. Jeśli lakier nie odchodzi po delikatnym podepchnięciu to trzeba dłużej potrzymać wacik z acetonem. Ściąganie lakieru na siłę może uszkodzić płytkę, a dociśnięta może się rozwarstwić, popękać. Na zniszczonej lakier gorzej się trzyma i w ogóle jest źle.

4. Resztki lakieru można spiłować i od razu zmatowić pod kolejną hybrydę.


Mam nadzieję, że się przyda :)



Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Semilac Extended 5w1 802 Dirty Nude Rose

Trzy ulubione ziółka

Lakiery hybrydowe Diko

Jarmark Świąteczny w Krakowie

Zestawienie waniliowych świeczek zapachowych